Англичанка умря след „Астра Зенека“, остави 3 сирачета

0

47-годишната Люси Тейбърър от Лестър, Англия, е станала жертва на мозъчна тромбоза след ваксинация с „Астра Зенека“, твърди семейството на покойната дама. Майката на 3 деца получила първата си доза ваксина срещу коронавируса на 19 март. След това тя се почувствала зле, но не го свързала с инжекцията и подценила ситуацията.

Според годеника на жертвата – Марк Томлин, тя смятала, че болезнените й симптоми ще изчезнат след няколко дни, но сериозно се объркала. – „Люси имаше необясними болки и лекарите й казаха, че това са камъни в бъбреците и предписаха болкоуспокояващи. Никой не смяташе, че това има нещо общо с ваксината,“ казва Марк Томлин.

Луси обаче се влошавала все повече и тогава двойката наистина се уплашила. 13 дни след ваксинацията жената се озовала в болницата с рядко усложнение.

„Състоянието й започна да се влошава и изпаднахме в паника. Тя получи синина с големината на тенис топка. Тогава се появи много силен обрив по лицето и венците й започнаха да променят цвета си, продължава Марк Томлин.

Пациентката е диагностицирана с мозъчна тромбоза, след което е получила инсулт, пише в. „Сън“. Люси претърпява операция, но вече не било възможно да се спаси. Скоро жената била изключена от устройствата за поддържане на живота.

Изминали са 22 дни между ваксинацията и смъртта на англичанката. Според Марк лекарите са категорични, че трагедиятабе провокирана от препарата на „Астра Зенека“. Сега мъжът сам ще отгледа своя петгодишен син Орсън. Люси има и две пораснали деца от предишен брак.

Прегледана: 58505

Оставете отговор

Вашият електронен адрес няма да бъде публикуван.

Този уебсайт използва бисквитки за да подобри вашето пребиваване на него. Приемам Научете повече